Jihlavští policisté dopadli dealery pervitinu. Dva ho prodávali v Třešti, jeden v Jihlavě

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHLAVA – V rukou jihlavských kriminalistů uvízli minulý týden tři mladí muži, kteří byli následně obviněni z prodeje pervitinu. Dva muži se s třetím neznají, případy spolu nesouvisí. Každého z dealerů zadrželi policisté na jiném místě a za jiných okolností.

V prvním případu figuruje dvojice mladíků ve věku devatenáct a dvaadvacet let, která prodávala pervitin v Třešti. Starší z nich se této činnosti věnoval přibližně od začátku letošního roku. „Zájemcům drogu nejčastěji prodával, v některých případech ji poskytoval za protislužbu jako odvoz vozidlem nebo pervitin předal zdarma. Drogy prodal v desítkách případů,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Pervitin si od něj kupoval i jeho mladší spolubydlící. Část pak i on poskytoval dalším lidem. Oba mladíci jsou sami uživateli drog.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K zadržení dvojice došlo v úterý 14. listopadu ve spolupráci s policisty ze speciální jednotky Dukovany. „Mladšího z podezřelých mužů zadrželi policisté v časných ranních hodinách v bytě v Třešti. Jeho o tři roky staršího spolubydlícího dopadli krátce poté v Jihlavě. V bytě zajistili kolem třiceti gramů psychotropních látek, drogy budou podrobeny expertíze na odborném policejním pracovišti,“ doplnila mluvčí.

O den později si jihlavští kriminalisté počíhali na dalšího dealera, tentokrát spolupracovali se zásahovou jednotkou Jihomoravského kraje. Třicetiletého muže zadrželi na silnici u Jihlavy, když se se svým známým vracel autem z Prahy. „Podezřelý muž vydal kolem třiceti gramů krystalické látky, kterou kriminalisté zajistili. Dále provedli prohlídku vozidla,“ sdělila Jana Kroutilová.

Jak policisté zjistili, muž jezdil do Prahy kvůli nákupu pervitinu poslední půlrok opakovaně. Získanou drogu pak v Jihlavě prodával nebo předával dalším lidem. Celkové množství, které takto dovezl, přesáhlo 100 gramů.

Všichni tři muži byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nyní jsou stíháni na svobodě. „Za tento přečin jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR