Dvojice zlodějů v jihlavském obchodním domě surově napadla pracovníka ostrahy

JIHLAVA – V nemocnici skončil ve čtvrtek 23. listopadu po poledni pracovník ostrahy obchodního domu v Jihlavě. Předcházelo tomu napadení dvojicí, kterou přistihl při krádeži.

Muž se ženou odcizili v prodejně zboží a po dopadení odmítli spolupracovat s pracovníkem ostrahy a zaměstnanci obchodu. „Jednání dvojice vyústilo až ve fyzické napadení, při kterém utržil pracovník ostrahy úder pěstí do oblasti hlavy, jeho zranění si vyžádalo lékařské ošetření,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Dvojice pachatelů z místa utekla, policistům se ji ale zanedlouho podařilo nalézt. Žena si stěžovala na zdravotní stav, a tak ji záchranná služba převezla do nemocnice na vyšetření.

Policisté zjistili, že zadržený osmatřicetiletý muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost opakovaně odsouzen. Navíc má uloženu podmínku až do konce příštího roku. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání tří trestných činů, a to krádeže, výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Případ a veškeré jeho související okolnosti dále prověřují,“ dodala mluvčí.