Jeden tarif pro MHD i regionální autobusy. Třebíčané budou moci ve městě cestovat krajskými linkami

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Nejen městskou hromadnou dopravu, ale i projíždějící krajské linky budou moci od 1. ledna 2024 využívat obyvatelé Třebíče. Na všech linkách bude platit stejný tarif. Kraj si od těchto změn slibuje zvýšení komfortu cestujících.

„Tato pozitivní změna umožní například i pohodlnější přestupy při kombinaci obou doprav nebo možnost využívat společného tarifu a slev. Společná iniciativa Kraje Vysočina a města Třebíč směřuje k podpoře udržitelnosti a snižování emisí,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miroslav Houška.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na krajských linkách bude stejně jako v MHD platit městský tarif. Řidiči v regionálních autobusech budou mezi městskými zastávkami uznávat také předplacené karty třebíčské MHD s vyznačenou časovou platností a doplněním, že se jedná o integrovaný jízdní doklad Veřejné dopravy Vysočiny. Kartu a nálepku, která se bude týkat i půlročního a ročního jízdného, získá cestující v předprodeji MHD Třebíč.

„Cestující budou moci jezdit regionálními modrými autobusy na jízdné tarifu MHD v rámci zóny Třebíč. To například znamená, že na jízdní doklad MHD mohou jet na zastávku Střítežská u STOP-SHOPu modrým autobusem,“ doplnil starosta Třebíče Pavel Pacal.

V regionálních autobusech budou nově platit i třebíčské jednorázové jízdenky. „Stejně tak i čtyřiadvacetihodinové jízdenky, půlroční a roční předplacené jízdenky, které jsou vystaveny na třebíčských kartách. Uvedené jízdenky budeme uznávat v našich autobusech a vlacích zastavujících na území města Třebíče,“ dodal krajský zastupitel Martin Hyský.