Vánočně vyzdobený hrad Lipnice se o víkendu otevře návštěvníkům

Foto: Státní hrad Lipnice

LIPNICE NAD SÁZAVOU – Hrad Lipnice bude letos historicky poprvé zpřístupněn i v zimním období. Od pátku 15. prosince do neděle 17. prosince proběhnou v jeho prostorách volné adventní prohlídky.

Hradní areál bude po celé tři dny otevřen od 16 do 20 hodin. Přístupné bude nádvoří s hradní kaplí a první patro Thurnovského paláce i s vyhlídkou na věži Samsonu. Poslední zájemci mohou přijít v 19:30.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návštěvníky čeká nejen vánočně vyzdobený zimní hrad, ale prohlédnou si i výstavu vánočních stromečků, slámový betlém Jiřího Jedličky a historický betlém z kostela sv. Martina v Dolním Městě. „Těšit se můžete na roztopená kachlová kamna i zářící starobylý hradní krb. Hradní komnaty budou osvětleny světlem svící a okouzlující vyhlídka z věže Samson vám představí zimní večerní krajinu naší Vysočiny,“ zve k návštěvě kastelán hradu Marek Hanzlík.

Vstupné pro dospělého činí 160 korun, senioři a mládež zaplatí 130 korun, děti 50 korun a děti do 6 let mají vstup zdarma.