Cyklista ve Žďáře se posilnil alkoholem. Hrozí mu vysoká pokuta!

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Že cesta na kole může někdy vyjít docela draho, se o víkendu přesvědčil sedmapadesátiletý cyklista ve Žďáře nad Sázavou. Policistům, kteří ho zastavili, nadýchal skoro čtyři promile.

Na silně opilého cyklistu natrefila policejní hlídka v sobotu 17. února po třetí hodině odpoledne na ulici Chelčického. „Policisté u muže provedli dechovou zkoušku s pozitivní hodnotou, která činila 3,64 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová. Opakovaná zkouška pak ukázala hodnotu ještě vyšší.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Muž požití alkoholu před jízdou doznal,“ doplnila mluvčí. Kromě toho, že cyklista dále už musel po svých, bude se z přestupku zodpovídat před správním orgánem.

V souvislosti s případem upozorňuje policie cyklisty na nulovou toleranci alkoholu a následné vysoké pokuty. „Od 1. ledna 2024 se cyklista při jízdě pod vlivem alkoholu dopouští přestupku na úseku dopravy, za který mu hrozí ve správním řízení pokuta od 7 do 25 tisíc korun. Pokuta od 25 do 75 tisíc korun hrozí i v situaci, kdy se cyklista odmítne podrobit dechové zkoušce,“ dodala Michaela Lébrová.