Vysočina připravuje nový obchvat na trase Jihlava – Žďár

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Kraj Vysočina pokračuje v přípravách obchvatu, který vznikne na silnici II/353 a propojí dálnici D1 se Žďárem nad Sázavou. Stavět se začne v příštím roce.

„Obchvat Rytířska je naprojektován od nájezdu na D1 Velký Beranov s napojením na už hotový obchvat Jamného, který kraj dokončil v roce 2014. Součástí stavby budou meteohláska a dvě protihlukové stěny v křižovatce s přeložkou původní vedlejší silnice třetí třídy,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miroslav Houška.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Veřejnou zakázku na dodavatele stavby chce kraj vypsat v polovině letošního roku. Samotné vybudování obchvatu by mělo trvat dvě stavební sezony. „Více než kilometr dlouhý nový úsek chceme financovat pomocí evropských fondů. Předpokládané náklady na stavbu jsou odhadovány na 120 miliónů korun,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Na trase Jihlava – Žďár nad Sázavou už Kraj Vysočina postavil obchvaty Velkého Beranova, Jamného, Bohdalova a Nového Veselí.

Foto: Kraj Vysočina