Policie dopadla dva vařiče pervitinu. Prodávali ho na Světelsku a Ledečsku

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKOBRODSKO – Z trestného činu obvinila policie tento týden dva muže, kteří na Havlíčkobrodsku více než půl roku vyráběli a distribuovali pervitin. Oba byli už dříve soudně trestáni a sami jsou uživateli drog.

Drogové trestné činnosti se dvojice věnovala přibližně od července loňského roku. „Muži pervitin vyráběli a následně na Světelsku a Ledečsku distribuovali dalším lidem. Pervitin si od nich zájemci koupili v několika desítkách případů, popřípadě jim poskytli drogu zdarma,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oba muže dopadli na začátku tohoto týdne kriminalisté a následně bylo zahájeno trestní stíhání. „Zadržená dvojice byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Jan Pfeffer.

Obvinění muži, ve věku 33 a 34 let, stanuli před soudem již v minulosti, a to i za drogovou trestnou činnost. Mladší pobyl také ve vězení. Nyní jsou oba stíháni na svobodě.

„Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala mluvčí. Případ policie dále šetří.