Zachráněné miminko v třebíčském babyboxu. Chlapeček dostal jméno Pavel

Foto: Nemocnice Třebíč

TŘEBÍČ – Do babyboxu v třebíčské nemocnici někdo v pátek večer vložil novorozeného chlapečka. Dostal jméno Pavel a podle posledních zpráv se má čile k světu.

Signalizace třebíčského babyboxu se rozezněla v pátek 23. února krátce před půl osmou večer. Nalezené miminko bylo podchlazené, vážilo 3790 gramů. „Sestřička Simona mě ujistila, že je na první pohled v pořádku, pupečník má zavázaný tkaničkou, možná od bot. Pavel byl oblečený v modrém triku s bílými hvězdičkami a bílých dupačkách, které pravděpodobně zdědil po starším sourozenci,“ uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ten se také postaral o chlapečkovo jméno. „To jsem mu přisoudil na počest velkého pražského dárce, inženýra Pavla Frice, šéfa společnosti FARRAO,“ doplnil Ludvík Hess.

Je to třetí třebíčské děťátko a druhé letošní. Malý Pavlík je zároveň 262. odloženým miminkem v České republice. V sobotu 16. března bude u nás otevřen již 88. babybox, tentokrát v Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí.