Z vraždy muže v Kostelci obvinila policie sedmnáctiletého mladíka

Foto ilustrační: Tomáš Branda

JIHLAVSKO – Kriminalisté dopadli pachatele vraždy jednašedesátiletého muže nalezeného v pátek v noci v Kostelci na Jihlavsku. Obvinili sedmnáctiletého mladíka, který se s mužem znal.

Mrtvý muž byl nalezen v pátek 23. února v noci na dvorku rodinného domku, kde žil. Podle prvotního ohledání vzniklo podezření, že by na úmrtí mohla mít podíl jiná osoba. Nařízena byla soudní pitva. O případu jsme psali zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policii se záhy podařilo dostat na stopu možnému pachateli. Šlo s sedmnáctiletého mladíka, který měl pobývat v mužově domě. „Vzhledem k tomu, že nebyl pro kriminalisty neznámý, pátrání po jeho pohybu probíhalo s velkou obezřetností. Mladík byl totiž uživatelem omamných a psychotropních látek a pod jejich vlivem bylo jeho jednání nepředvídatelné“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle zjištění policistů se podezřelý mladík mohl nacházet v Jihlavě. Poté, co kamery zaznamenaly jeho pohyb nedaleko centra města, jej v sobotu před polednem zadrželi strážníci.

Policie mladíka následně obvinila z provinění vraždy spáchané zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. „Kriminalisté nalezli i vražednou zbraň. Jednalo se o kladivo. Motivem činu měly být osobní vztahy mezi oběma muži,“ zdůraznila mluvčí.

Obviněného mladíka poslal v pondělí soud do vazby. Policisté ho eskortovali do vazební věznice v Brně. Vzhledem k tomu, že se jedná o osobu mladší osmnácti let, nemůže k ní policie poskytovat žádné podrobnější informace.