Nehoda v Pelhřimově. Cyklista s dítětem se vyboural na elektrokoloběžce

Oba měli naštěstí nasazenou přilbu. Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – K havárii cyklisty, který na elektrokoloběžce navíc převážel malé dítě, došlo v úterý odpoledne na ulici Pražská v Pelhřimově. Cyklista i jeho syn skončili v nemocnici.

„Osmatřicetiletý cyklista jedoucí společně se svým malým synem na elektrokoloběžce směrem k Svatovítskému náměstí zřejmě vlivem vysoké rychlosti nezvládl řízení a havaroval, kdy oba upadli na komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Otec i dítě se při pádu zranili a museli být převezeni k ošetření do nemocnice. Naštěstí měli oba při jízdě nasazenou ochrannou přilbu. Požití alkoholu u cyklisty policie vyloučila. „Ohledáním elektrokoloběžky policisté zjistili, že na ní jsou nepovolené úpravy,“ doplnila mluvčí.

V souvislosti s nehodou policisté připomínají, že na jednom jízdním kole nebo koloběžce není dovoleno jezdit ve dvou, výjimkou je pouze kolo vybavené cyklosedačkou. „Dopravní prostředek musí splňovat technické podmínky provozu na pozemních komunikacích, včetně předepsané výbavy. Cyklista dále nesmí vozit předměty, které by bránily v řízení nebo by ohrožovaly jiné účastníky provozu,“ dodala Michaela Lébrová.

Elektrokoloběžka byla upravena pro převoz dítěte. Foto: Policie ČR