Silnice z Ledče na D1 projde modernizací. Řidiče čekají objízdné trasy

Ilustrační foto

HAVLÍČKOBRODSKO – Jednu z páteřních komunikací Vysočiny, silnici mezi Ledčí nad Sázavou a Hojanovicemi, čeká rekonstrukce. Práce začnou letos na jaře, silnice bude zcela uzavřena.

Oprava 8,5 kilometru silnice II/130 je naplánována na dvě stavební sezóny. „Uzavírka pro úseky realizované v letošním roce se předpokládá od začátku dubna do konce října, ve stejných měsících se bude pracovat i v roce 2025, kdy budou probíhat dokončovací práce,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miroslav Houška.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Osobní i nákladní automobily budou používat objízdnou trasu přes Ledeč nad Sázavou, Světlou nad Sázavou a Humpolec. Autobusová doprava do jednotlivých obcí bude po celou dobu výstavby zajištěna.

Na modernizaci vyčlení kraj z rozpočtu téměř 113 milionů korun, náklady pokryje z větší části dotace. „Předání díla je plánováno na březen 2026,“ dodal Miroslav Houška.