Sedmnáctiletý opilý mladík v Jihlavě napadl a zranil policistu

Foto ilustrační: Tomáš Branda

JIHLAVA – Z trestného činu obvinila policie mladíka, který v druhé polovině února zaútočil v Jihlavě na zasahujícího policistu a způsobil mu zranění. Teprve sedmnáctiletý mladík měl v době činu v dechu 2,37 promile alkoholu. O případu dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

„Před jednou hodinou v noci byli policisté přivoláni k domu, před kterým se nacházel agresivní mladý muž. Podezřelý mladík se schovával, odmítal uposlechnout pokyny a náhle se proti jednomu z policistů rozeběhnul. Policista rychle zareagoval, při zákroku ale utržil ránu do oblasti hlavy a utrpěl tak zranění,“ uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška agresora potvrdila silnou opilost, takže jeho cesta směřovala na záchytku. „O další napadení se mladík pokusil při svém transportu v policejním vozidle a v útoku vůči svému okolí opilý mladík pokračoval i při umístění na protialkoholní záchytné stanici,“ doplnila mluvčí.

Policisté zjistili, že mladík byl před útokem na návštěvě v bytě, kde poškodil vybavení. Poté, co byl přinucen odejít, choval se agresivně i na ulici, a tak byla přivolána policie. Na záchytce skončil i další opilý muž, který policejní zákrok před domem komplikoval a nereagoval ani na opakované výzvy. Tomu policisté naměřili 2,41 promile alkoholu.

Nezletilý mladík, který se trestné činnosti dopustil už v minulosti, byl obviněn z trestného činu násilí proti úřední osobě. Zároveň je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, a protože neuposlechl výzvy policistů, i z přestupku proti veřejnému pořádku. Stíhán je na svobodě. Z přestupku proti veřejnému pořádku obvinila policie i druhého muže.

„Policisté šetří také podezření ze spáchání přestupkového jednání ze strany osoby, která mladistvému alkohol podala. O případu informovali rovněž odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela mluvčí.