Pelhřimovská porodnice nabízí maminkám novinku. Porodní gauč

Paní Monika Valešková byla první maminkou, která si gauč vyzkoušela. Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – Jako první na Vysočině obdržela pelhřimovská nemocnice speciální gauč k usnadnění porodu. Maminky si na něm snadno najdou individuální polohu pro jednoduchý, méně bolestivý a bezpečný příchod miminka na svět.

Gauč je vybaven ergonomickým designem, který maximalizuje pohodlí žen během porodu. Díky tomu, že si mohou samy vybrat vhodnou polohu, dochází ke snížení stresu a pocitu bolesti. „Maminky mohou během porodního procesu trávit na gauči více času ve vertikálních polohách, například se o gauč různě opírat, ať v předklonu nebo záklonu, dále mohou klečet, být na čtyřech nebo ležet,“ vyjmenovává mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

První maminkou, která nový gauč vyzkoušela, je Monika Valešková. „Porodní gauč byl pro mne velmi milým překvapením, protože jeho nastavitelné možnosti umožňují maminkám najít si ideální polohu pro pohodlný a bezpečný porod. Jsem ráda, že jsem ke svému druhému porodu zvolila pelhřimovskou nemocnici,“ oceňuje paní Valešková.

Porodní gauč přivezla do Pelhřimova jako dar Nadačního fondu Propolis 33 jeho zakladatelka Lilia Khousnoutdinová spolu s dulou a lektorkou Jemného zrození Gabrielou Švadlenkovou a porodní asistentkou Veronikou Štěchovskou. Společně seznámily personál nemocnice s možnostmi využití této pomůcky.

Porodní gauč obdržela nemocnice darem od Nadačního fondu Propolis 33. Foto: Nemocnice Pelhřimov
Gauč je jednoduchý, lehký a variabilní. Foto: Nemocnice Pelhřimov
Přestavět jednotlivé díly je velmi snadné. Foto: Nemocnice Pelhřimov