U jihlavské nemocnice přibydou stovky parkovacích míst

Nemocnice má aktuálně tři parkovací plochy. Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Nový parkovací dům pro čtyři sta aut vyroste během příštího roku u jihlavské nemocnice. Další dvě nová parkoviště pro téměř dvě stovky aut vzniknou v areálu nemocnice ještě letos.

Už příští rok začne Kraj Vysočina stavět u jihlavské nemocnice parkovací dům. Souběžně s ním je naplánována výstavba Pavilonu rehabilitační, následné a geriatrické péče. „Vybudování parkovacího domu určitě uleví řidičům. V současné chvíli vede Kraj Vysočina stavební řízení na stavebním úřadu. Hotový je projekt pro stavební povolení, následovat bude dokončení prováděcího projektu a soutěžení dodavatele,“ popisuje ředitel Nemocnice Jihlava Alexander Filip s tím, že jako první bude hotový parkovací dům. Stavět by se mělo začít v lednu příštího roku. Parkovací dům má být hotov začátkem roku 2026, nový pavilon o rok později.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ještě před touto výstavbou získá nemocnice dvě nové parkovací plochy pro 183 aut. Obě vzniknou v areálu nemocnice s vjezdy z ulic Rantířovská a U Cvičiště. Hotové budou do podzimu letošního roku a nahradí stávající parkovací plochy, které vezme stavba.

Nyní má jihlavská nemocnice ve svém areálu tři parkovací plochy. Největší z nich, s vjezdy z ulic U Cvičiště a Rantířovská, pojme více než 500 aut. Parkoviště u hlavního vchodu má 116 míst a malé u urgentního příjmu 39 míst. „Celkově je tedy v okolí zdravotnického zařízení téměř 667 stání. Výstavbou parkovacího domu se kapacita navýší o 400 stání,“ dodává mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.