Dálnice D1 bude o víkendu uzavřena. Policie postaví hlídky na objízdných trasách

ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Kvůli demolici nadjezdu na 126. kilometru dálnice D1 dojde v noci ze soboty 23. na neděli 24. března k uzavření dálnice v obou směrech. Doprava na dálnici bude omezena i v pátek, kdy při silnějším provozu mohou vznikat kolony.

Uzavírka se dotkne úseku mezi Velkým Beranovem (EXIT 119) a Měřínem (EXIT 134), veškerý provoz bude odtud přesměrován na objízdné trasy. „Stavební práce by měly být zahájeny ve 21:00 hodin a ukončeny v neděli ráno do 9:00 hodin. K omezení provozu na dálnici ale dojde již v pátek 22. března, kdy budou probíhat přípravy na samotné snesení nadjezdu a provoz bude veden pouze v jednom jízdním pruhu v každém směru jízdy,“ sdělila mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Objízdné trasy

Pro vozidla nad 3,5 tuny povede objízdná trasa obousměrně mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín po silnici II/602 přes obec Řehořov. Vozidla ve směru od Prahy sjedou z dálnice na 119. kilometru a budou pokračovat po silnici II/602 a na dálnici znovu najedou v Měříně na 134. kilometru. Vozidla jedoucí po dálnici ve směru od Brna sjedou z dálnice v Měříně a po silnici II/602 budou pokračovat směrem k Velkému Beranovu a na nájezdu na 119. kilometru se vrátí na dálnici a budou pokračovat v jízdě na Prahu.

Pro vozidla do 3,5 tuny bude objízdná trasa vedena rovněž obousměrně, a to po silnicích II/353 a II/348 přes Zhoř, Stáj, Arnolec a Černou. V obci Arnolec se kvůli prudké a úzké zatáčce doprava rozdělí a objízdná trasa směrem na Brno bude vedena směrem k obci Jersín a odtud do obce Černá.

„Jak na dálnici D1, tak na silnicích, po nichž objízdná trasa povede, jsme proto početně posílili naše hlídky,“ doplnil vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov Jiří Šoukal. Úkolem policistů bude především monitorovat provoz, a pokud by vznikly nějaké problémy, situaci okamžitě řešit.

„Chceme apelovat na všechny řidiče, aby zbytečně neriskovali a chovali se ukázněně. Největší komplikaci, která by mohla nastat, by byla zbytečná dopravní nehoda na objízdné trase, protože pak by mohlo hrozit nebezpečí, že se i zde doprava výrazně omezí, nebo dokonce zcela zastaví,“ dodala Dana Čírtková.