Víkend bude v dukovanské elektrárně patřit velikonočnímu tvoření, připravena je i pohádka pro děti

Ilustrační foto

TŘEBÍČSKO – Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany nabídne předposlední březnový víkend rodinám s dětmi speciální velikonoční program. Malí i velcí návštěvníci budou vyrábět velikonoční dekorace a chybět nebude ani loutková pohádka Zvířátka a loupežníci.

Akce se uskuteční ve dnech 23. a 24. března době od 9 do 17 hodin v nově zrekonstruovaném infocentru elektrárny. Připravené budou tvořivé dílny na výrobu pomlázek, mramorových vajíček, ale i slaměných slepiček a zajíčků nebo kuřátek v trávě. Dílny povedou zkušení pracovníci studentského klubu Halahoj Třebíč. Po oba dny se mohou návštěvníci navíc těšit na pohádku Zvířátka a loupežníci v podání Dřevěného divadla.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sobota 23. března

9:00 – 17:00   Tvořivé dílny

11:00                Pohádka – Dřevěné divadlo J. Hrubce

Neděle 24. března

9:00 – 17:00   Tvořivé dílny

11:00                Pohádka – Dřevěné divadlo J. Hrubce

Během víkendu bude zájemcům zároveň umožněna prohlídka infocentra za doprovodu průvodkyň a vyzkoušet si budou moci i virtuální brýle, po jejichž nasazení se člověk ocitne až u samotného reaktoru nebo na vrcholu 125 metrů vysoké chladicí věže.

Tematické víkendy se v infocentru elektrárny konají již poněkolikáté. Již tradičně to bývá před Vánoci a Velikonocemi. Vedle těchto programů zde probíhají i zajímavé přednášky různých osobností a noční nebo speciální víkendové prohlídky.