O Velikonocích se na Jemnickou dráhu vrátí oblíbené výletní jízdy

Foto: Kraj Vysočina

TŘEBÍČSKO – Motorový výletní vlak, jezdící na trase Moravské Budějovice – Jemnice, vyrazí na Velký pátek na své první letošní jízdy. Svézt se po historické trati můžete až do září, a to nejen o víkendech, ale i o státních svátcích.

Zachovalá trať je dnes už jen připomínkou kdysi rozsáhlého projektu spojujícího Moravský Krumlov s Třeboní. Vede z královského města Jemnice kolem zalesněného Inženýrského kopce a pokračuje zastávkami Lhotice, Třebelovice, Rácovice, Dědice až do Jackova a odtud nejdelším silničním viaduktem na Vysočině do Moravských Budějovic. V roce 1996, u příležitosti 100. výročí vzniku, byla trať prohlášena kulturní památkou.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Motorový vlak řady 810 Railway Capital vyráží na koleje každoročně v období Velikonoc. Během letních prázdnin, konkrétně každou prázdninovou sobotu, vyjíždí souprava s otevřenými vozy, z kterých okolní malebná krajina obzvlášť vynikne. V provozu je trať jen do konce září, ale po podzimní přestávce se vlak na dráhu vrací ještě v prosinci, během adventních víkendů.

Jízdenku v tarifu Veřejné dopravy Vysočiny zakoupíte u dopravců napříč Vysočinou. Jízdní řád najdete zde a další informace na tomto odkazu.