Kradl v rodinném domě na Břeclavsku. Pak ho chytili při vloupání do bytu v Jihlavě

Pachatel se pokoušel vypáčit dveře. Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Díky všímavým lidem dopadla policie mladého muže, který se minulý týden vloupal do bytu na jihlavském sídlišti. Vzápětí se ukázalo, že se pachatel krátce předtím v Jihlavě pokoušel o další vloupání a ve stejný den kradl i v rodinném domě na Břeclavsku.

„Na začátku minulého týdne přijali policisté ve večerních hodinách na tísňové lince oznámení o podezřelé situaci na jihlavském sídlišti. V jednom z potemnělých bytů se pohybovala osoba s baterkou. Na místo proto ihned vyjeli policisté,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zloděj se podle policie dostal do bytu přes přístřešek nad vchodem. Využil toho, že obyvatelé zrovna nebyli doma, ale nestihl nic odcizil. „Při snaze utéct ještě vyskočil z okna, to už ale byly u domu hlídky a podezřelého muže policisté dopadli,“ doplnila mluvčí. Vozidlo, kterým muž do Jihlavy přijel, vypátrala policie na ulici Brtnická.

Tentýž pachatel se ve stejný den pokusil dostat ve městě ještě do dalšího bytu, ale při pokusu o vypáčení dveří uslyšel zevnitř hluk, a proto spěšně odešel. Ještě předtím ale stihl jedno vloupání v Jihomoravském kraji. „V obci na Břeclavsku vnikl na zahradu rodinného domu, vloupal se dovnitř a odcizil šperky. Byl ale přistižen obyvatelem domu, z místa proto utekl a vzhledem ke strachu z dopadení se vydal do jiného kraje,“ řekla Jana Kroutilová.

Třicetiletý muž nyní čelí obvinění ze tří trestných činů, a to z pokračujících přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. „Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala mluvčí.