Neznámý pachatel ukradl u Třeště dvě maringotky. Policie žádá veřejnost o spolupráci

Maringotky stály v zahrádkářské kolonii mezi Váňovským rybníkem a Šibeničním vrchem. Foto: Policie ČR

JIHLAVSKO – Krádež dvou maringotek, které zmizely ze zahrádkářské kolonie u Třeště, vyšetřují policisté. Neznámý pachatel je z místa odvezl v době od začátku února do pátku 5. dubna. Pokud jste jejich odvoz zaznamenali, volejte linku 158.

„Obě maringotky měl jejich majitel odstavené v zahrádkářské kolonii v lokalitě u silnice vedoucí z Třeště na obec Stajiště v místech mezi Váňovským rybníkem a Šibeničním vrchem. Jedna z maringotek byla uzpůsobena a sloužila jako včelín a druhá byla téměř prázdná,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vzhledem k tomu, že k odtažení maringotek vyžadovalo odpovídající techniku, mohli si jejich přesunu všimnout lidé z okolí. Maringotky navíc vzhledem k velikosti není snadné zcela ukrýt. „Policisté žádají, aby se na tísňové lince 158 přihlásili občané, kteří transport maringotek u Třeště zaznamenali, nebo ví, kde se v současné době nacházejí. Policisté také uvítají informace vedoucí k vypátrání osoby či osob, které maringotky odvezly,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR