Pacienti pelhřimovské nemocnice už nemusejí cestovat za magnetickou rezonancí

Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – Pelhřimovská nemocnice otevřela pracoviště magnetické rezonance. Jako jediná na Vysočině tuto diagnostiku dosud neměla. Slavnostního aktu se v pátek 12. dubna zúčastnil hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a další významní hosté.

Magnetická rezonance je nejcitlivější diagnostickou metodou při onemocněních či úrazech měkkých tkání, tedy mozku, míchy, svalů, šlach a kloubů. Technologie je klíčová pro zkvalitnění diagnostiky dalších nemocí, ať už neurologických, ortopedických nebo onkologických. „V současné době na našem pracovišti budeme provádět vyšetření mozku, míchy, páteře a kloubů. Do budoucna plánujeme spektrum vyšetření rozšířit. Magnetická rezonance poskytne větší komfort pacientům naší nemocnic, kteří již nebudou muset cestovat na vyšetření do okolních nemocnic,“ zdůraznil primář radiodiagnostického oddělení Václav Markvart.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Magnetickou rezonanci považujeme v současné době za vrchol přístrojového vybavení naší nemocnice. Pokročilé funkce moderního přístroje umožňují rychlou a efektivní diagnostiku u indikovaných diagnóz, čímž je minimalizován čas strávený vyšetřováním a může tak dojít k včasnému zahájení léčení pacientů,“ doplnil ředitel pelhřimovské nemocnice Jaroslav Houser.

Pracoviště magnetické rezonance je součástí radiodiagnostického oddělení, které se nachází v přízemí hlavní lůžkové budovy nemocnice. K vyšetření je nutné se objednat na tel. čísle 565 355 353 od pondělí do pátku v čase od 7:00 do 15:00 hodin. Pacient s sebou musí mít žádanku od indikujícího lékaře, vyplněný informovaný souhlas a dotazník. Tyto dokumenty jsou dostupné ke stažení na webových stránkách nemocnice v záložce radiodiagnostického oddělení.

Rezonanci zakoupila nemocnice z dotačního evropského projektu REACT-EU. Hodnota přístrojového vybavení je 36 milionů korun.

Foto: Nemocnice Pelhřimov
Foto: Nemocnice Pelhřimov
Foto: Nemocnice Pelhřimov