Policie obvinila řidiče, který úmyslně vytlačil druhé auto do příkopu. Hrozí mu deset let

Ilustrační foto

JIHLAVSKO – V rukou jihlavských policistů skončil agresivní řidič, který na konci března u Šimanova úmyslně narazil do vozidla před ním a po nehodě ujel. Čtyřiapadesátiletý muž je nyní ve vazbě, policie jej obvinila ze tří trestných činů.

K těžko pochopitelnému incidentu došlo v pondělí 25. března po poledni na silnici mezi Šimanovem a Hlávkovem na Jihlavsku. Řidič Audi jedoucí od Šimanova začal zničehonic najíždět na vozidlo Honda jedoucí před ním, psali jsme o tom zde. „Řidiči Hondy nepomohlo snížení rychlosti, zajetí ke krajnici ani jiné snahy o umožnění klidného předjetí. Naopak se agresivita druhého řidiče stupňovala. Vše vygradovalo, když řidič vozidla Audi ve vysoké rychlosti do automobilu před ním narazil a tlačil jej před sebou,“ popsala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidiči Hondy se přes veškerou snahu nepodařilo udržet vůz na silnici, sjel do přikopu, kde zůstal stát. Agresor odjel, aniž by zastavil. Řidič havarovaného auta naštěstí neutrpěl vážnější zranění, později ale musel vyhledat lékařské ošetření. Vzhledem k tomu, jakým způsobem do něj druhé vozidlo najíždělo, mu ale hrozilo těžké zranění. „Agresivní řidič byl při jízdě pravděpodobně pod vlivem alkoholu. Muži se vzájemně neznali a řidič si vozidlo vybral náhodou,“ doplnila mluvčí.

Na vozidle Honda vznikla škoda za čtvrt milionu korun. Další škoda vznikla majiteli Audi, od kterého si čtyřiapadesátiletý muž vozidlo vzal. Podle sdělení policie měl tento řidič od loňského roku zákaz řízení a kromě toho byl již v minulosti soudně trestán a v současnosti je trestně stíhán kvůli jiné trestné činnosti. Opakovaně také řídil pod vlivem alkoholu.

Nyní jej policie obvinila ze tří trestných činů, a to ze zvlášť závažného zločinu pokusu těžkého ublížení na zdraví a dále z přečinů poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. „Na podaný návrh byl obviněný muž vzat do vazby a policisté ho odvezli do věznice. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodala Jana Kroutilová.