Tvořivé workshopy, chytrá zábava pro celé rodiny. Kreativní festival Maker Faire zavítá poprvé do Jihlavy

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Již tuto sobotu se areál Modety v Jihlavě zaplní zvídavými nadšenci, kutily a vynálezci, aby se zde setkali na premiérovém ročníku festivalu Maker Faire. Akce plná interaktivních aktivit nabídne pestrý program, kde si to své najdou malí i velcí.

Prvního ročníku jihlavského festivalu se zúčastní nejen zapálení tvůrci, bastlíři a DIY nadšenci, ale i vědci, vynálezci a inovátoři. Se svou tvorbou se návštěvníkům představí přes dvacet makerů. „Od jiných akcí nás odlišuje především osobní kontakt s tvůrci a možnost si na věci sáhnout a zábavně tvořit. Návštěvníci se mohou těšit například na motorizovaný nákupní vozík Vědátora Peti, recyklátor PET lahví i spoustu dalších projektů, které nejsou jen tak k vidění a které si budou moci osahat a vyzkoušet,” popisuje koordinátor Vojtěch Kolařík ze společnosti Make More.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návštěvníci dále zhlédnou interaktivní prezentaci jihlavské astronomické společnosti, včetně ukázek dálkově ovládaných dalekohledů, a těšit se mohou také na workshopy 3D tisku a pájení, tvorbu domečků pro hmyz, ale i na malé a velké roboty nebo papírové modely. A chybět nebude ani zóna plná záhad od The LEGO Group s ukázkou netradičního využití oblíbených kostiček. Za pomoci řady LEGO® DOTS budou vznikat tajné zprávy a přímo pod rukama účastníků ožijí hlavolamy.

„Jsem moc ráda, že se můžeme na festivalu podílet, protože Maker Faire je nejen zdrojem inspirace pro kutily, ale je to zábava pro celou rodinu. Navíc dává festival skvělou příležitost všem tvořivým nadšencům z celého regionu se potkat nad společnými koníčky a dozvědět se něco nového od kreativců z celé republiky,” doplňuje ředitelka příspěvkové organizace Brána Jihlavy Soňa Krátká.

Festival je součástí celosvětové sítě Maker Faires, původem z USA. Propojuje moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design. Po své premiéře v Praze v roce 2018 se začal konat i v dalších městech naší republiky. Organizátoři kladou důraz na místní tvůrce, firmy a startupy. Program je určen nejen nadšencům z široké veřejnosti, ale díky své pestrosti zaujme i odborníky a profesionály.

Jihlavský festival Maker Faire se koná v sobotu 20. dubna v prostorách areálu Modety, vedle zoologické zahrady. Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji, nebo na místě.