Začíná oprava svahu u Pohledu na Havlíčkobrodsku. Připraveny jsou objízdné trasy

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKOBRODSKO – Sanace nestabilního svahu u obce Pohled, o které jsme psali před dvěma týdny, se přiblížila. Již ve středu 24. dubna zahájí silničáři práce na jeho zpevnění. Akci bude provázet úplná uzavírka.

Problematický svah se nachází při výjezdu z Pohledu směrem na Přibyslav. „Kvůli náhlým geologickým změnám se svah začal sesouvat, což má negativní dopad na vozovku, která je po něm vedena. Geologický průzkum prokázal smykové poruchy v podloží a stav byl označen jako havarijní,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Jiří Veselý.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nyní je doprava v místě vedena kyvadlově. „Od zítřejších ranních hodin si akce s ohledem na zdejší profil silnice, a především kvůli samotné činnosti na sanaci svahu, vyžádá úplnou uzavírku. Motoristická veřejnost bude naváděna na objízdné trasy dočasným dopravním značením,“ doplnil mluvčí.

Vozidla do 3,5 tuny: I/19 – Stříbrné Hory – III/03421 – I/34 (obousměrně)

Vozidla nad 3,5 tuny: I/34 – Ždírec nad Doubravou – I/37 – Žďár nad Sázavou – I/19 – Přibyslav (obousměrně)

Zhotovitelem je společnost Silnice Čáslav, která práce provede za 2,9 milionu korun. „Doba pro uvedení do provozu byla smluvena na 28 kalendářních dní,“ dodal Jiří Veselý.

Foto: ŘSD ČR