Peková sice dostala lva, ale Regina Rázlová je jako Matylda nejlepší!

Ve filmu Tancuj Matyldo, který je inspirovaný skutečnou událostí, žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel. V tomto světě nezbývá mnoho místa pro empatii.  Jeho život mu ale obrátí vzhůru nohama jeho extrovertní a bohémská matka Matyldu (Regina Rázlová).

Ve filmu Tancuj Matyldo režiséra Petra Slavíka hraje Regina Rázlová bývalou barovou zpěvačku, kterou její syn Karel pravidelně navštěvuje až v Bratislavě, ale víceméně z povinnosti. Když jeho matka přijde celkem nečekaně o byt, Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj hotová katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba.

Jako možné řešení se nabízí, že o svéráznou babičku bude pečovat Karlův syn Pavel (Antonio Šoposki), nezodpovědný floutek pohrdající otcovou profesí exekutora. Společná domácnost a na první pohled bezvýchodná situace převrátí rodině život vzhůru nohama. Film je nejen velmi silný lidským příběhem, ale především je hereckým koncertem všech tří hlavních představitelů. To, že si ocenění Českého lva odnesl jen jeden z nich je snad až nepochopitelné. Regina Rázlová totiž v stárnoucí ženy, která trpí Alzheimerem ve snímku Tancuj Matyldo, režiséra Petra Slavíka byla naprosto božská. Svoji postavu zahrála tak přesvědčivě, až to trhalo srdce i méně citlivým divákům.

Karel Roden je svým skvělým hereckým uměním znám, ovšem postavu lehce neurotického muže, který trpěl matčiným nezájmem a možná i díky tomu se v životě až příliš úzkostlivě drží daných pravidel, zahrál dojemně. Složitý vztah má ve filmu i on se svým synem, kterého také působivě hraje Antonio Šoposki. Právě nemocná matka a babička prolomí veškeré komplikované vazby a zbourá hradby, které stály mezi jejím synem a vnukem. Film je neobyčejně silným příběhem o rodinných vztazích, o síle lásky a vzájemného pochopení. Nenechte si ho ujít!