Cvičení složek integrovaného záchranného systému ovlivní dopravu v centru Jihlavy

Zásah speciální jednotky. Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Taktické cvičení složek IZS pod názvem „aktivní útočník“ proběhne v noci ze 14. na 15. května ve vnitřních prostorách City Parku v Jihlavě. Zcela uzavřena bude Znojemská ulice.

Do areálu obchodního centra City Park zamíří vyšší počet vozidel a jejich příjezd se zvukovými a světelnými výstražnými signály se dotkne především obyvatel, kteří bydlí nebo se budou pohybovat v centru města. V průběhu cvičení bude zcela uzavřena Znojemská ulice od Masarykova náměstí ke křižovatce u City Parku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„S omezeními musí počítat také obyvatelé ulice Čajkovského a dolní části Masarykova náměstí, kde budou složky integrovaného záchranného systému využívat prostor a parkoviště pro parkování zásahových vozidel. V okolí City Parku nebude v průběhu cvičení – tedy zhruba od 23:30 do 04.00 hodin – umožněný pohyb chodcům,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk s tím, že k nárazovému omezení dopravy dojde i na ulici Hradební.

Hlavním cílem cvičení je prověření součinnost složek IZS během mimořádné události. „Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina bude v rámci cvičení aktivovat aplikaci automatického rozesílání SMS zpráv uživatelům mobilních telefonů ve vymezeném okruhu, kde bude cvičení probíhat. Bezprostřední okolí místa cvičení budou proti vstupu nepovolaných osob zajišťovat policisté, proto je nutné dbát jejich pokynů,“ dodal mluvčí.