Jihlavský tunel bude o víkendu kvůli údržbě uzavřen

Foto: ŘSD ČR

JIHLAVA – Na nadcházející víkend, 11. a 12. května, chystají silničáři pravidelnou revizi a údržbu jihlavského tunelu. Na přibližně 30 hodin se tak tunel pro veškerou dopravu uzavře. Řidiče čekají objízdné trasy.

„V průběhu soboty a neděle proběhne čištění vnitřního prostoru tunelu a následně kontrola jeho stavebně-technologických částí. Revizí projdou rozvodny NN, kabelové rozvody, zdroje nepřerušované dodávky elektrické energie, uzemňovací soustava, řídící, dopravní, kamerový a požární systém. Kontrola se zaměří i na elektronické zabezpečení tunelu, jeho osvětlení nebo také SOS hlásky,“ vyjmenoval mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uzavírka začne platit v sobotu 11. května v 8:00 hodin ráno a skončí v neděli 12. května ve 14:00 hodin. Doprava na silnici I/38, konkrétně v úseku od mimoúrovňové křižovatky silnice I/38 se silnicí II/523 (ulice Jiráskova) až po mimoúrovňovou křižovatku silnice I/38 se silnicí II/602 (ul. Pelhřimovská/Žižkova), bude přesměrována na náhradní trasy po komunikacích města Jihlavy.

Objízdné trasy

Ve směru na Znojmo bude trasa objížďky vedena ze silnice I/38 na ulici Vrchlického, U Cvičiště, Žižkova (silnice II/602) a zpět na I/38.

Ve směru k D1 a na Havlíčkův Brod povede objízdná trasa ze silnice I/38 na ulici Žižkova (II/602) a dále po ulicích U Cvičiště, Hamerníkova, na ulici Jiráskova (II/523) a zpět na I/38.

Jihlavským tunelem denně projede přes 13 tisíc vozidel. Jeho poslední revize proběhla v listopadu loňského roku a nebyly při ní zjištěny žádné významné závady.

Foto: ŘSD ČR