Opilý řidič havaroval s kamionem u Čížkova na Pelhřimovsku

Foto: Policie ČR

PELHŘIMOVSKO – K havárii kamionu došlo v sobotu odpoledne na silnice mezi Leskovicemi a Čížkovem na Pelhřimovsku. Řidič nadýchal přes dvě promile alkoholu.

Nehoda se stala v sobotu 25. května před třetí hodinou odpoledne. Devětačtyřicetiletý řidič nákladního auta Mercedes Benz s přívěsem jel směrem od Leskovic na Čížkov. „Řidič vyjel mimo vozovku na nezpevněnou krajnici, která se utrhla, a řidič havaroval v silničním příkopu. Při nehodě nedošlo ke zranění,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič po nehodě nadýchal 2,28 promile alkoholu. „Také opakované zkoušky ukázaly hodnoty kolem dvou promile,“ doplnila mluvčí. Na místě tak přišel o řidičák.

Škoda vznikla nejen na vozidle, ale i na krajnici a dopravním značení, celkovou výši policie odhadla na 210 tisíc korun. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: Policie ČR