Nepropásněte o víkendu festival rekordů a kuriozit v Pelhřimově!

Foto: Agentura Dobrý den

PELHŘIMOV – Další ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů proběhne ve dnech 7. – 8. června na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Těšit se tak opět můžeme na desítky českých, ale i světových rekordů. Akci doprovodí bohatý kulturní program.

„Festival je akcí s jednou z nejdelších tradicí v Kraji Vysočina. Směřuje k ní mnohdy celoroční úsilí řady rekordmanů, kteří si do Pelhřimova přijíždějí pro zápis do České knihy rekordů. Kromě atraktivního rekordmanského a hudebního programu zde budou uděleny dvě desítky výročních rekordmanských cen,“ zdůraznil prezident pořadatelské Agentury Dobrý den Miroslav Marek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

A kdo se návštěvníkům letos představí? Budou to například akrobatka na šálách, Železný Zekon, mistr honáckého biče i rychlojedlík, uvidíme ale i show na jednokolce nebo lyžaře na střeše auta. A to je jen stručný výběr z mnoha vystupujících.

I letos budou součástí festivalu koncerty a taneční vstupy. V pátek 7. června zahrají kapely Livin free (18:00), Raf a spol. (19:30), Flamengo Reunion Session (21:00) a Precedens (22:30),  v sobotu 8. června pak bude hrát kapela Bee Band a ve 22:00 kapela Pink Floyd Revival Czech.

„Festival už dávno není jen dvoudenním honem za rekordy. Předcházela mu akce Rekordman roku v Senátu, která se 22. května uskutečnila ve Valdštejnské zahradě v Praze. V Pelhřimově si před festivalem užijeme rekordmanský týden, který se stane jakousi předzvěstí blížícího se festivalu,“ doplnila mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová.

Začátek festivalu je pátek v 18:00, konec v sobotu o půlnoci. Vstup na náměstí je zdarma, otevřeny budou i obě expozice Muzea rekordů.