Pět zraněných při srážce sanitky s autem na Třebíčsku. Zasahovaly dva vrtulníky

Foto: Policie ČR

TŘEBÍČSKO – K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek odpoledne mezi Třebíči a Výčapy. Řidič osobního auta narazil v protisměru do vozidla záchranné služby. Policie hledá svědky.

Nehoda se stala ve čtvrtek 6. června před pátou hodinou odpoledne. Řidič Fordu Galaxy jel po silnici u Petrůvek směrem na Výčapy. „Když se blížil k vozidlům stojícím před ním, vyjel do protisměru a došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem zdravotnické záchranné služby. Po střetu skončil VW Transporter na boku a osobní vozidlo bylo odmrštěno do silničního příkopu,“ popsala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při nehodě se zranili oba řidiči a tři spolucestující. „Ošetřili jsme celkem pět osob. Řidič osobního auta utrpěl středně těžké zranění a dva pasažéři ze sanitního vozidla se zranili lehce. Převezeni byli sanitkami do nemocnice v Třebíči. Zranění těžšího charakteru utrpěl spolujezdec z osobního auta a jeden z našich záchranářů. Oba zraněné jsme letecky transportovali do nemocnice v Brně,“ doplnil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Alkohol u řidičů policisté nezjistili. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než dva miliony korun. „Žádáme občany, kteří dopravní nehodu viděli a dosud nekontaktovali policii, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala Jana Kroutilová.