Brodští kriminalisté dopadli dealera pervitinu. Hrozí mu deset let vězení

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – V rukou policistů skončil minulý týden pětatřicetiletý muž, který prodával v Havlíčkově Brodě pervitin. Drogy sám užívá a od trestné činnosti ho neodradily ani opakované pobyty ve vězení.

Prodeji pervitinu se muž z Havlíčkobrodska věnoval od loňského podzimu. „Zájemcům poskytl několik desítek dávek drogy. V jednom případě poskytl i látku, která slouží k výrobě drog. Drogy si od něj zájemci kupovali na různých místech v Havlíčkově Brodě,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán, a to i za drogovou činnost, několikrát pobýval ve vězení. „Brány věznice naposledy opustil na podzim loňského roku. Přesto v drogové trestné činnosti pokračoval i po propuštění,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté muže obvinili z pokračujícího zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Stíhán je na svobodě. „Za zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ dodala Michaela Lébrová.