Na Skalce v Jihlavě vyrostlo multigolfové hřiště. Pro sportovce i rodiny s dětmi

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Sportoviště k hraní discgolfu, parkgolfu a fotbalgolfu nově funguje v lokalitě Na Skalce v Jihlavě. Je veřejně přístupné, využívat ho mohou rodiny, skupiny i jednotlivci.

Hřiště má devět stanovišť, každé z nich začíná obdélníkovým výhozištěm, které tvoří koberec z umělé trávy. „Vedle výhoziště je cedule s pravidly, číslem a délkou jamky a také bezpečnostním upozorněním. Hru zakončujeme do discgolfového koše, případně do multigolfové jamky. Discgolfový koš je opatřen řetězy, které zachytí letící disk a dovolí mu spadnout do spodního koše,“ vysvětluje Pavel Voloczech z firmy Ultimo Wave, která hrací plochu vybudovala.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sportoviště je otevřeno 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, pro všechny zájemce je zdarma. Disky si mohou zapůjčit v turistickém informačním centru na Masarykově náměstí. „Zároveň je tam budeme mít také k zakoupení. Kdo by chtěl originální sportovní pomůcku s logem ježka, u nás ji sežene,“ doplňuje Magda Svatoňová z Brány Jihlavy.

A proč právě lokalita Na Skalce? „Je vhodná vzhledem k prostorovým požadavkům a vzdálenosti jednotlivých stanovišť. Navíc pozemky jsou ve vlastnictví města,“ dodává Ondřej Stránský z majetkového odboru města.

Náklady na vybudování hřiště činily 347 tisíc korun, z toho 200 tisíc korun poskytla městu Nadace ČEZ. Roční údržba sportoviště vyjde zhruba na pět tisíc korun.

Foto: Město Jihlava