Podvodník z Pelhřimovska nabízel padělky vstupenek i na fotbalové Euro. Pokud máte podezření, že jste je koupili, volejte 158

ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Kriminalisté dopadli a obvinili čtyřiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který falšoval vstupenky na MS v hokeji. Nyní jeho obvinění rozšířili, protože se ukázalo, že prodával falešné vstupenky i na ME ve fotbale, které začíná právě dnes.

„Již ve fázi prověřování případu měli kriminalisté podezření, že muž nabízel k prodeji nejen vstupenky na hokejové mistrovství světa, ale také vstupenky na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024, které se hraje v Německu. Podvedení lidé, kteří projevili zájem o koupi vstupenek na fotbalové EURO, poslali podvodníkovi na účet peníze a vstupenek se většinou nikdy nedočkali. Někteří lidé, kteří vstupenky kupovali mimo oficiální prodeje, mohou mít zakoupené falešné vstupenky a přitom o tom ještě nevědí,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. O případu jsme již psali zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

S prodejem falešných vstupenek začal obviněný muž již koncem listopadu loňského roku. Nabízel je přes aplikaci Messenger a peníze si nechal posílat na účet. Místo skutečných vstupenek pak zasílal padělky, které sám vyráběl. Padělky měly stejný QR kód a čárový kód.

Kriminalistům se dosud podařilo zadokumentovat 20 poškozených osob, kterým muž prodal nejméně 360 padělaných vstupenek na Mistrovství světa v hokeji. Škoda v tomto případě činí téměř 1 330 000 korun. V polovině května policie muže obvinila z přečinu podvodu, dílem dokonaného podvodu a dílem podvodu ve stádiu pokusu. Muž se policii doznal s tím, že získané peníze většinou prosázel.

Tři desítky podvedených

Další poškození si u podvodníka zakoupili vstupenky na Mistrovství světa ve fotbale, které začíná v pátek 14. června. „Muž vyinkasoval peníze, ale žádné vstupenky lidem nedodal. Poškozeno bylo nejméně 14 osob, kterým muž prodal nejméně 80 vstupenek v hodnotě 290 000 korun. Dalších devět vstupenek v hodnotě nejméně 68 000 prodal a zaslal zájemcům na utkání NHL a Ligy Mistrů. Lidé, kteří měli koupené vstupenky na Ligu mistrů, na zápas ale neodletěli kvůli údajným problémům se zajištěním letenky. Investované peníze jim muž nevrátil,“ doplnila mluvčí.

Policie tak v těchto dnech původní obvinění rozšířila a muže obvinila ze zvlášť závažného zločinu podvodu, kterým způsobil poškozeným osobám škodu ve výši 2 280 000 korun.

Pokud máte podezření, že jste si zakoupili falešné vstupenky na fotbalové Euro, můžete se obrátit na kteroukoliv služebnu Policie České republiky. „Doporučujeme, aby lidé s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu. Policistům i sobě tak výrazně usnadní zadokumentování případného protiprávního jednání, které je v této věci vedeno,“ dodala Dana Čírtková.