Řidiče v Brodě čeká uzavírka výpadovky na Jihlavu. Lidická ulice bude až do podzimu neprůjezdná

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Ředitelství silnic a dálnic zahájí na začátku prázdnin rekonstrukci části Lidické ulice v Havlíčkově Brodě. Práce proběhnou za úplné uzavírky, což umožní opravu o více než měsíc zkrátit.

Jedná se o zhruba kilometrový úsek Lidické ulice mezi světelnou křižovatkou s Humpoleckou, Masarykovou a Dolní ulicí, až po čerpací stanici Shell, vpravo směrem na Jihlavu. „Diagnostickým průzkumem bylo zjištěno, že vozovka vykazuje nadstandardní množství poruch, zejména pak podélných deformací. Jde například o vyjeté koleje, které už přešly do stádia plošných deformací,“ uvedl mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na stavu vozovky se podepsalo zejména velké dopravní zatížení. Denně zde projede více než 12 500 vozidel, z toho 30 procent tvoří nákladní doprava a kamiony. Během oprav tak dojde ke kompletnímu odstranění vrstev stávající vozovky.

Rekonstrukci chtěli silničáři původně provádět po částech s kyvadlově řízenou dopravou. Zhotovitel, kterým je firma MI Roads, ale navrhl úplnou uzavírku, a tím i zkrácení prací na 120 dní, tedy o 48 dní méně, než byl původní záměr.

„Vedení objízdných tras bude předmětem jednání uzavírkové komise. O výsledku budeme veřejnost s předstihem informovat. Opravený úsek plánujeme uvést do provozu koncem října,“ dodal Jiří Veselý.

Foto: ŘSD ČR