Srážka vozidel mezi Brodem a Krátkou Vsí. Viník po nehodě utekl, byl pod vlivem drog

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKOBRODSKO – Ke střetu osobního a nákladního vozidla došlo ve čtvrtek ráno mezi Havlíčkovým Brodem a Krátkou Vsí. Řidič, který nehodu zavinil, z místa utekl. Měl zákaz řízení, a navíc byl pod vlivem drog.

Nehoda se stala ve čtvrtek 13. června po osmé hodině ráno. Řidič Volkswagenu Golf jel směrem na Havlíčkův Brod. Nevěnoval se plně řízení, a tak přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem. „Po dopravní nehodě řidič z vozidla Volkswagen vystoupil, došel se zeptat řidiče nákladního vozidla, zda je v pořádku a následně z místa nehody utekl,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič nákladního auta nebyl zraněn, dechová zkouška vyloučila alkohol. Do pátrání po druhém řidiči se zapojil policejní psovod, podle zjištění policie se měl muž nacházet v obci Krátká Ves, kde si zastavil náhodně jedoucí vozidlo. Policisté auto vypátrali v Havlíčkově Brodě, uprchlý řidič byl uvnitř.

Dechová zkouška třiapadesátiletého muže byla negativní, zcela opačně ale dopadla zkouška na přítomnost drog. „Test u řidiče ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Následně se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu,“ doplnila mluvčí. To ale nebylo všechno. Ukázalo se, že řidič má zákaz řízení, který mu měl skončit až v srpnu.

Škodu policie odhadla na více než 200 tisíc korun. „Třiapadesátiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a z přestupků na úseku dopravy,“ uzavřela Michaela Lébrová.