Policie dopadla bratry, kteří na Žďársku vykrádali chaty a rodinné domy

Foto: Policie ČR

ŽĎÁRSKO – Škodu za téměř čtvrt milionu korun napáchali dva bratři z Novoměstska, když se v obcích mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem vloupali do různých objektů. Policie je obvinila ze tří trestných činů a nyní jim hrozí pět let za mřížemi.

Dva bratři, ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let, se násilím vloupali do více než desítky objektů, jako jsou chaty, zemědělské usedlosti a rodinné domy. „Muži odtud odcizili různé cenné věci, jako zahradní nářadí, elektroniku, sbírku mincí a pamětních medailí, motocykl Jawa a jiné věci,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová s tím, že ke třem vloupáním došlo v roce 2022, k ostatním od února do května letošního roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Některé z odcizených věcí muži prodali a peníze použili pro svou potřebu, jiné vydali policistům při domovní prohlídce. „Svým jednáním způsobili majitelům škodu za více než 220 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Zadržet oba muže se kriminalistům podařilo na začátku tohoto týdne. „Muži byli obviněni byli ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci ve formě spolupachatelství,“ sdělil zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Karel Marek. Starší z bratrů byl už v minulosti opakovaně soudně trestán.

Oba pachatelé jsou stíháni na svobodě. „Za trestnou činnost hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala Michaela Lébrová.

Na Žďársku navštívili více než desítku objektů. Foto: Policie ČR
Některé z ukradených věcí se vrátily zpět k majitelům. Foto: Policie ČR