Velká havárie na vodním potrubí v Jihlavě. Bez pitné vody jsou 2,5 tisíce lidí

Foto: Město Jihlava (ilustrační fotografie)

JIHLAVA – K rozsáhlé havárii došlo v pondělí 24. června před 14. hodinou na jednom z vodovodních přivaděčů v Jihlavě. Na opravách se intenzivně pracuje, magistrát zároveň doporučuje pitnou vodou v celém městě šetřit.

V ulici Na Bělidle se roztrhlo vodovodní potrubí, které plní pitnou vodou kosovský vodojem. Ten zásobuje velkou část sídliště Březinova a Demlova, Helenín, Hruškové Dvory ale také Sasov nebo oblast Znojemské ulice. „V oblasti Znojemské a Brtnické ulice a také části města Sasov jsou dodávky vody přerušeny nebo omezeny už nyní. Momentálně se pracovníci Služeb města Jihlavy snaží co nejrychleji opravit poškozené potrubí. Pokud by se to však nepodařilo nebo se havárie dále komplikovala, bude se vodojem odčerpávat a oblast bez vody by se mohla rozšiřovat,“ uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Poškozen byl jeden z důležitých zásobovacích řadů. Bezprostřední nebezpečí výpadku dodávek pitné vody pro větší část Jihlavy zatím snad nehrozí, ale i tak prosíme občany o maximální součinnost a snížení spotřeby pitné vody na nutné minimum,“ doplnil náměstek primátora Jihlavy Radek Popelka s tím, že oprava by měla být hotova ještě dnes.

Aktuální informace včetně mapy omezených ulic a náhradního zásobování cisternami najdete na této webové adrese.