Jízdné v kraji se od ledna nezdraží, slíbilo hejtmanství

Foto: Jiří Balát

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ceny jízdného ve veřejné dopravě Zlínského kraje zůstanou po 1. lednu stejné jako doposud. O zvýšení cen hejtmanství uvažovalo kvůli výraznému nárůstu nákladů.

Důvody pro zachování ceníku vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel: „Rozhodli jsme se, že v tuto chvíli jízdné zdražovat nebudeme. V dnešní nelehké době se lidé musejí potýkat s velkým růstem cen prakticky u všeho a nechceme proto ještě více zatěžovat jejich rozpočty. Navíc jsme rádi, že se nám cestující po koronavirové pandemii začali do veřejné dopravy opět vracet a byli bychom rádi, kdyby tento pozitivní trend i nadále pokračoval.“

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od začátku roku 2023 zůstává v platnosti aktuální ceník jízdného Integrované dopravy Zlínského kraje, kdy jednotná nástupní sazba v autobusech i vlacích činí 11 korun a za každý ujetý kilometr cestující platí 1 korunu 35 haléřů. Od 1. července letošního roku je navíc možné pořídit i předplatnou jízdenku, a to na 7 nebo 30 dní. „O tyto časové jízdenky, díky kterým lze veřejnou dopravou cestovat levněji, je mezi lidmi velký zájem. V blízké době proto chystáme jejich rozšíření,“ prozradil Doležel.