Valašský mikulášský jarmek zahájí rozsvícení vánočního stromu

Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Ačkoliv hlavní program mikulášského jarmeku je naplánován na sobotu 3. prosince, naladit se na něj můžete už v pátek. Na návštěvníky čeká trh s hudebním vystoupením a mikulášská nadílka.

Trh v dolní části Masarykova náměstí vám od 13 hodin nabídne příležitost k nákupu dárků, rukodělného zboží i občerstvení. Od 15 hodin jej zpestří vystoupení cimbálové muziky Klobučánek, sboru ZUŠ Folklorika, dětí ze základní i mateřské školy a dechové hudby Mladí muzikanti. „A jaký by to byl začátek jarmeku, kdyby se náměstím nerozléhalo všudypřítomné řinčení čertovských zvonců? „Můžeme prozradit, že hned po rozsvícení vánočního stromu přinese svatý Mikuláš našim nejmenším sladkou nadílku. A nebude chybět ani jeho čertovská družina,“ nastínila Pavlína Žídková, předsedkyně organizačního výboru Valašského mikulášského jarmeku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V 17 hodin se pak v celé kráse představí vánoční strom města, ke kterému přijde děti pozdravit také Mikuláš se svými čertovskými společníky. Zároveň se také poprvé rozzáří vánoční výzdoba.

Kam se pak vydat za další jarmekovou kulturou? Galerie Vincúch v 18 hodin zahájí výstavu obrazů Jiřího Ročáka a Galerie G na gymnáziu v 18.45 naváže otevřením výstavy obrazů Zdeňka Kutry a Evy Dudové. V kostele Povýšení svatého Kříže se budete moci od 19.15 zaposlouchat do lidových písniček ze Študlova a užít si koncert Marie Hrnčiříkové a skupiny Adorare. A jestli máte rádi folk, můžete si v pastoračním domě od 19 posedět se Sebrankou.