Zaměstnance napajedelské firmy vyhnal od práce požár v nabíjecí stanici

Foto: HZS Zlínského kraje

NAPAJEDLA – Dramatický příchod do práce si dnes brzy ráno užil zaměstnanec firmy v průmyslové zóně v Napajedlích na ulici Kvítkovická. Byl v práci ani ne minutu, když ho vřeštící siréna elektrické požární signalizace upozornila, že někde v objektu zřejmě hoří.

Zaměstnanec pohotově vběhl na vrátnici, kde mu sdělili, že nejspíš hoří v nabíjecí stanici vozíků. „Přiběhl tedy, lidově řečeno, k nabíjárně, přizvedl vrata a škvírou se vyvalil kouř. Vrata proto opět přivřel a v 5:21 hodin nám ohlásil požár,“ řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Požární poplach byl vyhlášen nejprve 4 jednotkám a po vyhlášení 2. stupně požárního poplachu dalším 3 jednotkám. „V době našeho příjezdu byla zkontrolována teplota stavebních konstrukcí. Na termokameře byl údaj pouze 20 stupňů Celsia. Po zvednutí vrat bylo zjištěno mírné zakouření, ale plamenné hoření vidět nebylo,“ uvedl Žemlička.

V místnosti se našel poškozený agregát nabíjení, ve kterém byly ohořelé stykače a kabely. „Vyšetřovatel hasičů určil příčinu vzniku požáru, a to technickou závadu na elektrickém zařízení. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 50 tisíc korun. K zranění osob nedošlo,“ dodal Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje