S otevřením nového mostu v Příluku nastanou řidičům dopravní změny

Foto: město Zlín

ZLÍN – Otevření nového silničního napojení na Průmyslovou zónu Příluky nastane s koncem druhého prosincového týdne. Zároveň se uzavře starý most nad železniční tratí, čímž řidičům započne doba dočasných změn, omezení a objížděk. Úprava provozu by měla trvat do jara 2023.

Po uzavření starého mostu bude následovat jeho demolice a vybudování nové lávky pro pěší a cyklisty. Než se lávka postaví, chodcům a cyklistům bude sloužit provizorní přemostění vedle původního mostu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopravní změny

Odbočení ze silnice I/49 do a z Průmyslové zóny bude bez omezení pro všechny vozidla do všech směrů. Křižovatku budou řídit semafory.

Stávající semaforová souprava na křižovatce ulice Pančava a silnice I/49 se vypne a provoz bude řešen dopravním značením upravujícím přednost. Z ulice Pančava nebude možné odbočit vlevo na I/49 směrem na Zlín, ale bude zde přikázaný směr pouze doprava směrem na Vizovice. Z ulice Pančava a silnice I/49 nebude také možné jet rovně na starý most.

Ulice Pekárenská se částečně jednosměrní. Zákaz vjezdu bude platit od ulice Cecilka ve směru k Baťově nemocnici. Od křižovatky ulic Pekárenská, Dolní dědina a Peroutkovo nábřeží po ulici Cecilka bude jednosměrný provoz, a to pro odlehčení dopravy kolem nemocnice. K restauracím Restaurace Přístav a Louis Asian Restaurace Sushi Bar bude možné přijet jak od ulice Pekárenská, tak z ulice Cecilka a z Průmyslové zóny.

Dojde taktéž k instalaci dočasného ostrůvku uprostřed komunikace v místě stávajícího přechodu pro chodce z ulice Pančava, který usnadní přecházení pěších a cyklistů. I přes to je z důvodu bezpečnosti nezbytně nutné, aby řidiči, chodci i cyklisté dbali v tomto místě zvýšené opatrnosti.

Zdroj: město Zlín
Zdroj: město Zlín
Zdroj: město Zlín