Růžový říjen vynesl zlínské onkologii přes 187 tisíc korun

Foto: KNTB

ZLÍN – Velkou radost mají v těchto dnech na onkologickém oddělení Baťovy nemocnice. V rámci akce Růžový říjen se pro něj podařilo získat úžasných 187 412 korun, což je o 70 tisíc více než loni. Výtěžek se použije na vybavení nové ambulance.

Do dobročinné akce se už podruhé zapojil Obchodní dům Zlín. Z každého říjnového nákupu v zapojených gastro podnicích a prodejnách putovala koruna na transparentní účet zlínské nemocnice. „Největšími částkami přispěla Bistrotéka Valachy (35 000 korun) spolu s DM drogerií (21 525 korun) a Euro Car (10 000 korun). Mimo to se v obchodech rozdávaly kartičky s číslem účtu, aby mohli zájemci přispět také napřímo další částkou, a na dva týdny jsme růžově nasvítili Obchodní dům ve spolupráci s ROBE Lighting, abychom na problematiku výrazně upozornili,“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přispět neváhali ani fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejisté PSG Berani Zlín. Fotbalisté podpořili Růžový říjen v rámci utkání s Viktorií Plzeň, kdy z každé prodané vstupenky putovalo 10 korun ve prospěch zlínské onkologie. Do zápasu navíc nastoupili ve speciálně vyrobených dresech s růžovými prvky, které se následně dražily na Slevících. To vše přineslo 70 tisíc korun. Hokejisté pak poslali onkologii 5 korun z každé prodané vstupenky na zápas s Frýdkem-Místkem a výtěžek z aukce hokejového vybavení na Aukru – celkem 15 tisíc korun.

Symbolický šek si od zástupců Obchodního domu Zlín převzal ředitel krajské nemocnice Jan Hrdý spolu s primářkou Onkologického oddělení KNTB Markétou Pospíškovou. „Ráda bych za všechny poděkovala, výtěžek použijeme na vybavení nové onkologické ambulance. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a nejzhoubnější, některou z forem rakoviny navíc onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Podpora výzkumu, dalších možností léčby nebo investice do stávajících onkologických center je proto velmi důležitá. O onkologických onemocněních a prevenci by se mělo co nejvíce mluvit, včasný záchyt rakoviny může zachránit mnoho životů,“ zdůraznila primářka Pospíšková.

Foto: KNTB
Foto: KNTB