Výrostek poslal do školy výhrůžný e-mail, zaměstnal desítky policistů

Ilustrační foto

STARÉ MĚSTO – Na pořádný problém má zaděláno nezletilý chlapec ze Slovácka. Ten minulý týden kvůli výhrůžnému e-mailu zburcoval desítky policistů. Dlouho ale v anonymitě nezůstal.

Zprávu obdrželi minulý týden pedagogové z jedné ze základních škol na Uherskohradišťsku. „Zpráva obsahovala výhrůžku, že se dne 1. prosince 2022 ve Starém Městě něco závažného stane. V žádném případě jsme nechtěli nic podcenit, proto jsme ihned provedli preventivně bezpečnostní opatření a zaměřili se na budovy a místa s velkou koncentrací osob. Všechna vytipovaná místa policisté a policejní psovodi se speciálně vycvičenými psy prohlédli. Následně tato místa bedlivě monitorovali, aby se přesvědčili, že nikomu nehrozí žádné nebezpečí,“ vylíčila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Díky práci policistů se zanedlouho podařilo tajemného pisatele odhalit. „Jednalo se o mladistvého chlapce, který na následky svého chování zřejmě nepomyslel. S ohledem na to, že se jedná o mladistvou osobu, nemůžeme k této události poskytovat žádné bližší informace,“ uzavřela Šabatová.