Policisté na koních kontrolují chaty, nejvíce jsou ohroženy ty na Vsetínsku

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Návštěvníci chatových oblastí ve Zlínském kraji se od podzimu do jara často setkávají s jízdními policisty. Ti pravidelně obcházejí chatové oblasti a kontrolují zabezpečení objektů. Na koních se totiž dostanou do míst, které by jim byla autem nepřístupná.

Včerejší kontrola proběhla u Luhačovické přehrady a v blízkém okolí. „Policisté zkontrolovaný objekt označí visačkou, na které je uveden záznam, kdy a kým byl kontrolován,“ uvedla za policisty preventistka Jitka Lysáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Majitelé by si měli svůj majetek co nejlépe zabezpečit kvalitními dveřmi, zámky, mřížemi, okenicemi, případně použít i elektronické zabezpečení jako jsou alarmy a kamery. Platí také, že by v rekreačních objektech neměli nechávat cenné věci. V případě, že dojde k vloupání do objektu, platí, nevstupovat do něj a volat tísňovou linku Policie ČR 158,“ upozorňuje Lysáčková.

Letos ve Zlínském kraji došlo k 61 vloupáním do rekreačních objektů. Nejvíce z nich, a to hned 33, se stalo na Vsetínsku, 20 vloupání evidují policisté na Zlínsku a po 4 shodně na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR