Agresor neunesl rozchod, expřítelkyni vyhrožoval smrtí

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Peklem si prošla bývalá přítelkyně osmatřicetiletého muže z Uherskohradišťska. Namísto poklidného rozchodu jí začal nadávat a vyhrožovat takovým způsobem, že se žena začala bát o život. Za výhrůžky hrozí zhrzenému milenci až rok za mřížemi.

Muž s bývalou přítelkyní už nějakou dobu komunikovat dost nevybíravě, od listopadu se ale jeho agrese začala stupňovat. „Ženě posílal urážlivé a vulgární textové zprávy. Neustále jí telefonoval, sprostě nadával a vyhrožoval zabitím. Dokonce jí pod balkon bytu zapálil hřbitovní svíčku a poté poslal zprávu, že odpočítává minuty do konce jejího života. Muž ženu sledoval, chodil k jejímu bytu, kde vykřikoval různé urážky nebo házel kamení do oken,“ vylíčila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žena se kvůli jeho chování začala bát o život a o zdraví, všechno proto nahlásila na policii. „Případ si převzali kriminalisté a následně proti muži zahájili trestní stíhání pro spáchání trestného činu nebezpečné pronásledování a nebezpečné vyhrožování. Zároveň podali návrh na jeho vzetí do vazby, což soud neakceptoval. Muž je nyní stíhán na svobodě a podle zákona mu hrozí až roční vězení,“ dodala Šabatová.