Mobilní kluziště na Hanáckém náměstí je už v provozu

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Bruslaři z celé Kroměříže už mohou zamířit na Hanáckém náměstí, kde se včera otevřelo mobilní kluziště. „Plánovali jsme otevření kluziště tak, aby bylo v provozu ještě před zahájením vánočních trhů Šťastné a veselé, které začnou na Velkém náměstí v sobotu 10. prosince. Teď si jenom musíme přát, aby vyšlo počasí a mohli jsme si společně užít trhy i bruslení pod širým nebem,“ doufá místostarosta Karel Holík.

Otevřeno bude denně od 9 do 20 hodin s tím, že mezi 14.00 a 14.30 a 17.00 a 17.30 je naplánovaná údržba. Podobně jako v minulých letech je u kluziště půjčovna bruslí a uzamykatelné skříňky na obuv a další věci, a také stánek s občerstvením. Za vstup na kluziště se platí deset korun, zpoplatněna je také půjčovna bruslí. Pokud bude počasí příznivé, kluziště zůstane otevřené do konce února.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V roce 2019 město otevřelo na Hanáckém náměstí pronajaté kluziště. To u veřejnosti sklidilo takový ohlas, že radnice ledovou plochu pro veřejnost koupila. Za minulou zimu jej navštívilo přes 11 tisíc platících bruslařů.