Naučte se zachraňovat životy se zdravotníky z valašskomeziříčské nemocnice

Foto: archiv Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí od ledna nabídne kurzy první pomoci pro širokou veřejnost. Setkání budou zdarma probíhat jednou měsíčně v knihovně komunitního centra ve Valašském Meziříčí.

Během dvouhodinového kurzu se zájemci dozvědí potřebné teoretické znalosti, které si potom vyzkouší v praxi pod dohledem zdravotníků. „Kurz, který nově zájemcům nabízíme, bude navržen tak, aby právě praktická část byla tím nejdůležitějším, co můžeme zájemcům nabídnout k osvojení nových znalostí a dovedností. Budeme vycházet i z reálných situací, se kterými se v nemocnici setkáváme při příjezdu zdravotnické záchranné služby,” prozradila lektorka kurzu Bc. Anna Staňková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Účastníci se naučí správnou techniku dýchání a provedení nepřímé srdeční masáže na figuríně, dozví se, jak postupovat při úrazu elektrickým proudem, jak zajistit místo poranění při dopravní nehodě, jak postupovat při zlomeninách a masivním krvácení, při poleptání, popálení, nebo náhlé zástavě srdečního oběhu, což jsou nejběžnější život ohrožující stavy, u kterých je nejdůležitější právě rychlá první pomoc postiženému. V rámci školení si mohou účastníci také sehrát a nacvičit první pomoc před příjezdem sanitky.

Úvodní setkání proběhne ve čtvrtek 19. ledna 2023 od 17 hodin. Kurz je pro účastníky zdarma a není třeba se na něho předem registrovat.