Krásný předvánoční dárek! Ve zlínské porodnici se po dvou letech narodila trojčata

Laktišovi den po porodu. Foto: KNTB

ZLÍN – Zara, Tereza a Mia. To jsou jména tří krásných sestřiček, které ve středu uvítali na světě zlínští porodníci. Holčičky se narodily předčasně a nyní tráví čas v inkubátoru, všechny jsou ale zdravé a mají se k světu.

Manželé Laktišovi ze Zašové na Vsetínsku říkají, že se na trojčátka od začátku těšili. „Nejdřív nám na kontrole řekli, že to budou dvojčata. Pak na další kontrole už přišli s tím, že trojčata. Tak jsem se bál, co nám řeknou na té následující,“ vtipkoval tatínek Michal Laktiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Laktišovi mají doma v Zašové ještě dvě další děti, kluky Františka a Jiřího, jsou z prvního manželství Taťány Laktišové (44). „Jsou už samostatní a na sestřičky se těší. Určitě i rádi pomůžou,“ řekla šťastná maminka trojčátek a dodala: „Přece jen už mám nějaké roky, na druhé straně jsem se i v rizikovém těhotenství cítila dobře, pracovala jsem z domu v podstatě až do nástupu do porodnice. Vybrali jsme si zlínskou porodnici, má skvělé neonatologické centrum a my jsme chtěli mít jistotu, že naše děti budou mít tu nejlepší péči.“

Taťána Laktišová byla od prvních týdnů v péči gynekoložky a vedoucí lékařky zdejšího Perinatologického centra MUDr. Marcely Henčlové. „Z hlediska porodníků je každé vícečetné těhotenství považováno za rizikové. V tomto případě měla sice maminka rizikovou osobní anamnézu, těhotenství však probíhalo bez problémů. Samotný porod císařským řezem absolvovala ve 34. týdnu v celkové anestezii a naštěstí bez komplikací,“ prozradila lékařka.

„Trojčátka se okamžitě po narození velmi dobře adaptovala. Po uložení do inkubátoru jsou miminka stabilizovaná, dobře tolerují mateřské mléko, veškerá vyšetření dopadla na výbornou. Pokud vše půjde dobře, jejich pobyt na jednotce intenzivní péče nebude dlouhý a budou moci být u maminky,“ ujistil primář Novorozeneckého oddělení MUDr. Jozef Macko.

Ve zlínské krajské nemocnici se trojčata narodila za posledních deset let devětkrát, z toho troje přišla na svět v roce 2014 a dvoje v roce 2017. Jedna trojčata se zapsala do statistik vedených zlínskými porodníky v letech 2013, 2019, 2020 a nyní i 2022.

Laktišovi den před porodem. Foto: KNTB