Opilec dostal smyk na zasněžené silnici a boural, z místa chtěl ujet

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Pořádnou bezohlednost prokázal pětatřicetiletý řidič, který v Kroměříži usedl za volant a po zasněžené silnici se projížděl na letních pneumatikách. Skončilo to smykem a dvěma dalšími nabouranými auty.

K nehodě došlo včera v jedenáct v noci na ulici 1. máje ve směru na ulici Tovačovského. „Pětatřicetiletý muž jel osobním automobilem Audi, nezvládl řízení, na zasněžené silnici dostal smyk a vjel vpravo do parkovacího pruhu. Tam narazil do vozidla Opel, které bylo postrčeno do dalšího automobilu. Řidič se snažil z místa poodjet, ale zastavila jej hlídka místního obvodního oddělení,“ popsala havárii policejní mluvčí Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku. „Přístroj naměřil 1,92 promile. Vozidlo Audi mělo navíc letní pneumatiky. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění,“ podotkla Balášová.

Škoda je vyčíslena na 70 tisíc. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a za řízení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až tři roky vězení.