Řidič ignoroval výstražná světla na přejezdu, střet s vlakem nepřežil

Foto: Policie ČR

HULÍN – Tragicky skončila ranní jízda dvaašedesátiletého řidiče dodávky. Ten vjel na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak, navíc ani nebyl připoutaný. Havárii bohužel nepřežil.

Nehoda se stala o půl deváté ráno na přejezdu mezi Hulínem a Skašticemi. „Dvaašedesátiletý řidič dodávky, který jel od Skaštic směrem na Hulín, vjel na železniční přejezd v době, kdy blikala červená světla, ozýval se přerušovaný zvuk zabezpečovacího zařízení a byly dole závory. Došlo ke střetu s právě projíždějícím osobním vlakem, který přijížděl od Kroměříže,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Řidič dodávky, který nebyl během jízdy připoutaný, vyletěl vlivem nárazu ven z vozu. Utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ dodala Balášová.

Ve vlaku cestovalo 18 lidí. Nikomu se naštěstí nic nestalo. „Okolnosti a příčinu této tragické nehody nadále vyšetřují dopravní policisté společně s kriminalisty,“ uzavřela Balášová.

Foto: Policie ČR