V Brodě hořel rodinný dům, jeden z obyvatel se popálil při záchraně cenností

Foto: JSDHO Uherský Brod

UHERSKÝ BROD – Osm jednotek hasičů spěchalo dnes dopoledne do ulice U Sboru v Uherském Brodě. Požár se tam rozhořel v podkroví rodinného domu.

Když hasiči dorazili na místo, obyvatelé domu už byli venku. „Hasiči následně průzkumem zjistili, že k požáru došlo v podkroví domu v prostoru půdy. K likvidaci požáru použili dva hasební proudy a zásah prováděli i z výškové techniky. Po uhašení požáru odvětrali zakouřený dům přirozeně, ale i s použitím přetlakové ventilace,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Událost se bohužel neobešla bez zranění. „Jeden z obyvatel domu se po zjištění požáru snažil z hořících prostor vynést ven cennější věci, přičemž se popálil. Hasiči mu proto poskytli první předlékařskou pomoc a přivolali posádku zdravotnické záchranné služby. Dále hasiči poskytli první psychologickou pomoc i jedné z obyvatelek,“ uvedl Žemlička.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat příčinu požáru. Škoda je předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

Foto: JSDHO Uherský Brod